Faydalı Bilgiler

Porselen Laminate Kaplamalar Nedir?

Özellikle ön dişlerde ugulanan bu restorasyonlar dişlerin sadece ön bölgesine 0.5 mm’lik bir aşındırma yapılarak hazırlanmaları sebebiyle doğal dişi en çok koruyan restorasyon tipidir. Laminate porselenler çok ince seramik yaprakçıklardır.

Laminate tedavisine hangi durumlarda başvurulur?

Renklenmelerde; bleaching (diş beyazlatma) gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki tetrasiklin, flor gibi renklenmelerde, kalıtsal yapı ve renk bozukluklarında, Ayrık Diş bitiştirmede , Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda, hafif çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde.

Laminate uygulaması ne kadar sürede yapılmaktadır?

Bireylerde diş ve dişeti hastalığı varsa öncelikle bu durumların tedavisi yapılır. Herhangi bir şikayeti olmayan veya şikayetleri tedavi edilmiş bireylerde dişler hazırlandıktan sonra ölçüleri alınır ve 2. seansa laminate porselenler dişlere yapıştırılarak tedavi bitirilmektedir.

Laminate uygulamasının ömrü ne kadardır?

Ağız bakımına dikkat eden, sert cisimleri ön dişlerinden koruyan ve 6 aylık Diş Hekimi kontrollerini düzenli uygulayan bireylerde laminateler çok uzun yıllar sorunsuz kalabilmektedir.
Dişlerin hazırlanması lokal anestezi yardımıyla yapıldığı için herhangi bir ağrı duyulması söz konusu değildir.

Bleaching (Diş Beyazlatma) Nedir?

Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için kullanılan, yetkili diş hekimliği organizasyonlarınca güvenilirliği kabul edilmiş bir oksijenasyon yöntemidir. Poliklinikte ve evde yapılabilen diş beyazlatma işlemi ile dişlerin rengi açılarak tatmin edici bir beyazlama ve gülüş elde edilir.

Bleaching (diş beyazlatma) işlemi zor ve zahmetli midir?

Hayır! Ağız sağlığı teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde dişleriniz çok kısa bir sürede, güvenli ve etkin olarak beyazlatılabilmektedir.

Diş Beyaztlatma Güvenli midir?

Evet! Yapılan araştırmalara göre, dişlerin beyazlatılması Diş Hekiminizin gözetimi altında yapılırsa son derece etkin ve güvenlidir. Dişler ve dişetleri hiçbir şekilde zarar görmez.

Dişler beyazladıktan sonra eski haline döner mi?

Dişler her zaman için eskisinden daha beyaz olacaktır. Ancak, hastaların alışkanlık ve ağız bakımına bağlı olarak hem de yaş ilerlemesine bağlı olarak pekiştirme seanslarına ihtiyaç olabilir.

Smile Design(Gülüş tasarımı) nedir?

Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel ideal gülüşünüzü yenilemektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır. UNUTMAYALIM ki gülümseme herkesin kendine özgü karakterini belirtir ve bizler hep karşımızdakini gülümseyişiyle hatırlarız. Gülüş tasarımı sırasında;

Zirkonyum Porselen Kaplama Nedir?

Daha önce tıbbın diğer alanlarında başarıyla kullanılan zirkonyumun, diş hekimliğinde porselen altyapısı olan metalin yerine kullanılması ile yeni bir devir açılmış oldu. Çünkü bu yeni zirkonyum alt yapılı porselen kaplamalar dişeti problemi, alerji, koku yapmamasının yanında, ışık geçirme özelliği ile doğal dişlere en yakın estetik ve fonksiyonu yakalamamızı sağlamaktadır.